codul rutier simplificat

Top 10 instructori auto performanti din Romania in 2015

Alegerea unui instructor auto trebuie sa tina cont de prezenta abilitatilor necesare pentru a pregati viitorii participanti la trafic. Astfel, una dintre cele mai importante etape pentru viitorii posesori de permis este alegerea instructorului potrivit. Sansele de reusita la examenul auto sunt influentate drastic de rabdarea, calmul, capacitatea de a transmite informatii, modurile de predare, dar si felul in care instructorul auto interactioneaza cu elevii sai.

Cea mai eficienta metoda pentru realizarea unui top 10 al celor mai buni instructori auto este prin compararea ratei de promovabilitate a cursantilor acestora.

Topul care este prezentat in continuare a fost realizat de www.ODAT.ro pe baza datelor din anul 2015 oferite de drpciv.ro. Acest top se refera la situatia pe tara si include doar instructorii auto care au peste 20 elevi/an.

Cele mai eficiente 3 scoli de soferi

Top 10 instructori auto din Romania

Primul loc in top il ocupa Vleju Gheorghe Florin, instructor in judetul Neamt si face parte din cadrul colectivului SC ABC LENA CRIS SRL. Instructorul a avut in anul 2015 un procent de promovabilitate de 100% cu un total de 27 elevi promovati din 27 inscrisi.

Pe locul 2 se afla Trulea Ianas din Caras Severin, membru al colectivului KOSTAR RODMAR SRL. Acesta a avut 56 de cursanti promovati din totalul de 60 inscrisi, astfel un procent de promovabilitate de 93.33%.

Locul 3 il ocupa Olteanu Ilie Bogdan din judetul Arges. Acesta face parte din colectivul FAI DRIVE ELECTRONIQUE si a avut 92.98% procentul de promovabilitate in anul 2015. Instructorul a pregatit 57 de elevi, iar 53 au fost declarati admisi la examenul auto.

Pe locul 4 se afla Anghel Cristian, care isi desfasoara activitatea ca instructor in Bucuresti la SC AAA VREAU PERMIS SRL. Instructorul a avut un procent de promovabilitate de 91.94% 57 de cursanti admisi din 62 pregatiti.

Pe locul 5 se situeaza Todasca Gheorghe, instructor auto in Suceava la scoala de soferi WOLFVAL. Acesta a avut 21 de cursanti inscrisi, 19 au luat examenul auto fara probleme, astfel procentul de promovabilitate este de 90.48%.

Locul 6 este ocupat de catre instructorul auto Marin Gheorghe din Ialomita. Acesta apartine colectivului ADRIA DAN AUTO SERV SRL. In anul 2015 a avut un procent de promovabilitate de 90.48%, la egalitate cu colegul de breasla Todasca Gheorghe. Marin Gheorghe a avut 21 de elevi inscrisi, din care 19 au fost declarati admisi la examenul auto.

Pe locul 7 se afla Abraham Andrei Arpad, instructor auto din Prahova ce isi desfasoara activitatea la ALSIM AUTO BZM SRL. Din totalul de 27 de elevi pregatiti 24 au luat examenul, astfel procentul de promovabilitate este de 88.89%.

Locul 8 este ocupat de catre Petre Mihai George tot din Prahova. Acesta activeaza in cadrul colectivului AUTOPROF SRL si a avut un procent de promovabilitate de 88.46% cu 23 de cursanti promovati din 26 inscrisi.

Pe locul 9 se afla Gresea Marin, instructor auto din Caras Severin, instructor in cadrul scolii KOSTAR RODMAR SRL. Din 51 de elevi inscrisi 45 au trecut examenul, respectiv un procent de promovabilitate de 88.24%.

Ultimul loc din top 10 este ocupat de catre Maciuca Ion din Ialomita. Face parte din cadrul colectivului 3 PPP SRL si a avut in anul 2015 un procent de promovabilitate de 88.24% la egalitate cu Gresea Marin din Caras Severin. Din totalul de 34 de cursanti inscrisi 30 au promovat examenul auto.

.
Statistici despre scolile de soferi si instructorii auto in 2015

.
Statistici despre scolile de soferi si instructorii auto in 2014

.
Sustine-ne cu un Like sau Plus! Multumim!

Catalog scoli de soferi

  »» Alba

  »» Arad

  »» Arges

  »» Bacau

  »» Bihor

  »» Bistrita Nasaud

  »» Botosani

  »» Braila

  »» Brasov

  »» Bucuresti

  »» Buzau

  »» Calarasi

  »» Caras Severin

  »» Cluj

  »» Constanta

  »» Covasna

  »» Dambovita

  »» Dolj

  »» Galati

  »» Giurgiu

  »» Gorj

  »» Harghita

  »» Hunedoara

  »» Ialomita

  »» Iasi

  »» Ilfov

  »» Maramures

  »» Mehedinti

  »» Mures

  »» Neamt

  »» Olt

  »» Prahova

  »» Salaj

  »» Satu Mare

  »» Sibiu

  »» Suceava

  »» Teleorman

  »» Timis

  »» Tulcea

  »» Valcea

  »» Vaslui

  »» Vrancea

In toate statisticile de pe site s-au introdus date numai despre scolile de soferi si instructorii auto autorizati, neincluzandu-se liceele tehnologice, colegiile tehnice sau academiile in cadrul carora cursantii puteau obtine permisul de conducere.

Procentul real e mult mai mare. Pregateste-te cu atentie!

Toate drepturile rezervate © www.ODAT.ro - Instructori auto si Scoli de soferi Romania